iunie 25, 2026

”Jigodie” din Primăria Botoșani avertizată cu furci și topoare

Mesajul, dur, dar realist în același timp, este transmis expres actualului viceprimar de Botoșani, Cosmin Andrei. Cel care și-a sacrificat ceva timp pentru a-l încondeia pe vicele june de la Primărie este un fost viceprimar, Florin Ghiorghiță, actualmente președinte al Dreptei Liberale Botoșani. Ieșirea lui a fost cauzată de mesajul video al vicelui Andrei, prin care încearcă să arunce cu noroi în actualul primar și, subliminal, să transmită că el ar fi unicul mesia al administrației publice locale.

Redăm mai jos , integral, epistola lui Ghiorghiță către Cosmin.

Jigodie care ești. Știi foarte bine ca prin votul vostru, al psd-istilor, ați rupt teren din curtea eltrans pt a-l da gratis nemernicul de consilier PSD Mihai Tincu. Cu pretextul ca veți creea 200 locuri noi de munca. Nu faceți decât smecherii și învârteli cu patrimoniul orașului, cu banul public. Ai mâncat fix degeaba zeci de miliarde din banii noștri ca și salar în cei opt ani și singura ta realizare măreață este ca te-ai lăsat de vândut droguri. Cred. Chiar nu aveți deloc ocupație, curvelor politice? Sau sunteți supărați ca nu i-a ieșit aceluiași Tincu, eminenta voastră cenușie, smenul cu terenul de la Rapsodia Conf? Un mizilic. Câteva milioane de euro. Pe voi o sa va scoată lumea cu furci și topoare de la conducere.

https://www.facebook.com/cosmin.andrei.bt/videos/578318886221802/