iunie 24, 2026

Fostul senator Popescu se întoarce în linia întâi a politicii

După ce la timona partidului lui Băsescu, organizația Botoșani, s-au perindat mai mulți mateloți, PMP Botoșani va fi condus de către fostul senator Corneliu Popescu. Acesta aștepta în cursul zilei de azi să primească numirea, după ce a acceptat propunerea de redresare a organizației Botoșani. Corneliu Popescu a decis să revină în politică într-un moment în care se produc mutații și permutări surprinzătore în politică. După cum îl cunoaștem pe fostul senator, cu siguranță PMP Botoșani va începe să fie vizibil iar la Botoșani. Mai ales că politicianul de la Sulița nu este adeptul politicii de mahala, făcută la scară mică, doar în biroul de partid. Marele câștig imediat din această revenire în politică va fi cu siguranță a candidatului PMP la prezdențiale care, astfel, va contabila oarece voturi și de la Botoșani. Din sursele noastre știm că în cursul acestei săptămâni Corneliu Popescu va avea întâlniri cu activul organizației, atât cât este, pentru reconfigurare și demararea activității … la firul ierbii. Vom reveni cu detalii.