Încă doi primari s-au alăturat echipei PSD Botoșani, urmând ca la alegerile locale care vor avea loc pe 9 iunie 2024, să candideze pe listele Partidului Social Democrat. Este vorba de Gabriel Talef, primarul comunei Ripiceni, și de Costel Matei, primarul comunei Hănești.

„Decizia domnilor Gabriel Talef și Costel Matei de a se alătura echipei PSD Botoșani a survenit bunei colaborări pe care o au și au avut-o de-a lungul timpului cu reprezentanții social-democrați, atât din administrația publică locală și județeană, cât și din cea centrală. Salut decizia acestor oameni gospodari, respectați în comunitățile lor, de a ni se alătura. Reprezentanții PSD Botoșani fac administrație în folosul tuturor botoșănenilor”, a declarat Doina Federovici președintele organizației județene a PSD.

PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT
Organizaţia judeţeană Botoşani

Copiilor noştri li se pregăteşte, inconştient, o lume de joben ciuruit, din care niciodată nu iese iepuraşul. Doar panglicile politicilor sociale roase de moliile cu ştaif din ultimele decenii.
Suntem oropsiţi, suntem disperaţi, manipulaţi până acolo încât ne bucurăm să fim masa de manevră a unora şi să susţinem că aşa e normal.
Acum îl înţeleg pe Cioran, dar îl înţeleg mai bine şi pe Preda.
Şi mă gândesc iar, cu groază, la copilul meu.
Cel puţin eu nu îmi doresc să ştiu că micuţul meu va fi singur, cu sufletul desculţ, prin jungla mileniului III !
https://curierulsatelor.ro/wp/2019/10/16/cu-sufletul-descult-prin-jungla-mileniului-iii-editorial/
More Stories
Senator Doina Federovici – vești bune pentru Botoșani – Drumul Vămii in linie dreaptă cu 68 mil euro
Senatorul Cătălin Silegeanu face un apel ferm pentru îmbunătățirea absorbției fondurilor europene: „Consolidarea expertizei locale este cheia”
PSD a guvernat pentru români și pentru România