iunie 27, 2026

O comunitate puternică și unită, ceea ce lipsea la Vârfu Câmpului

Noul primar al comunei Vârfu Câmpului , Ovidiu Domunco și-a preluat mandatul astăzi. Acesta a anunțat că ușa îi va fi deschisă pentru toți cetățenii comunei, pentru că împreună să fie identificate cele mai bune soluții pentru toate problemele comunității.

Vezi mai jos, integral, mesajul noului edil pentru toți locuitorii.

„Dragi cetățeni ai comunei Vârfu Câmpului,

Astăzi am preluat oficial funcția de primar al comunei noastre și am depus jurământul cu demnitate și responsabilitate. Este un moment emoționant pentru mine, și mă simt onorat să vă reprezint și să lucrez pentru binele comunității noastre.

De acum înainte, ușa primăriei este deschisă pentru fiecare dintre voi. Vă invit să ne implicăm împreună, să discutăm despre nevoile și dorințele noastre și să construim un viitor mai bun pentru toți. Voi fi mereu aici pentru a vă asculta, pentru a rezolva problemele și pentru a aduce îmbunătățiri în toate aspectele vieții din comună.

Cu credință, încredere și muncă asiduă, sunt convins că vom reuși să aducem schimbări pozitive și să construim o comunitate puternică și unită.

Vă mulțumesc pentru încredere și vă asigur că voi lucra cu dedicare și integritate pentru fiecare dintre voi.

Doamne ajută!”, a spus Ovidiu Domunco, primar al comunei Vârfu Câmpului.