iunie 24, 2026

Primar nou la Sulita. Curierul a avut dreptate

Ceea ce anticipam încă din precampanie s-a adeverit la Sulița. Localnicii l-au ales primar pe George Popescu, în detrimentul fostului turnător Costinel Ciubotaru. După 20 de ani de administrație publică făcută sub teroare, fostul primar a pierdut primăria. Oamenii au înțeles că au nevoie de altceva. Și au ales pe cel mai modest, mai sincer și mai hotărât dintre candidați. George Popescu a candidat din partea PMP condus de tatăl său, Corneliu Popescu și a obținut cu vreo 81 de voturi mai mult decât edilul de tristă amintire Costinel Ciubotaru. Urmează epoca de renaștere a comunei.