iunie 24, 2026

Campanie electorală cu trotineta

Un candidat pentru Primăria Botoșani, atipic de când îl știu toți, și-a început campania electorală pe trotinetă. Gheorghe Ciubotaru, candidatul PMP pentru Primăria Botoșani, s-a plimbat prin municipiu, pe o trotinetă electrică, purtând un mini-banner cu candidatura sa. ”Pornim campania cu mijloace de transport cu propulsie electrica!”, a precizat candidatul PMP. Astfel, asemeni altor politicieni, Ciubotaru promovează, în același timp, conceptul de transport public nepoluant. Asemeni lui au mai procedat primarul Timișoarei, Rareș Bogdan, dar și liderul UDMR care s-a deplasat la votul prezidențial tot pe trotinetă.